Moje inne modele i projekty

Miejsce na moje projekty nie związane z modelarstwem podwodnym, lecz nadal warte podzieleniem się.

Będę rozwijał ten dział jeśli czas pozwoli. Część relacji z budowy można znaleźć na forach w internecie. Tworząc moje projekty korzystam z technik tradycyjnych jak żywice, laminaty, szpachlowanie itp. oraz technik nowoczesnych takich jak CNC i druk 3d. Aktualnie posiadam dwie drukarki 3d, które są nieocenione w modelarstwie. Projekty 3d wykonuję sam tak jak i programy je obsługujące. Korzystam głównie z 8 bitowych kontrolerów takich jak Atmega czy Attiny i programuje je w C/C++.


las2Toyota Hilux High-Lift. Czyli legendarny pick up Toyoty rozbudowany do granic możliwości tego zestawu. Do trialu może niezbyt się nadaje, ale jest to niewątpliwie jeden z najfajniejszych modeli jaki udało mi się stworzyć, częściowo idąc za radami forumowiczów z RC-Trial.pl.


apkaPistoletowe radio na wymienne moduły. Pełne 8 kanałów proporcjonalnych, własny program generujący sygnał PPM, częściowo drukowane w 3d. Relacja z budowy na forum RC-Trial, kiedyś postaram się ją tu w pełni przenieść.


dbiquadAnteny typu double biquad i biquad na pasmo 1200MHz. Co je wyróżnia od innych tego typu konstrukcji? Precyzja wykonana dzięki zastosowaniu drukarki 3d przy projektowaniu elementów podtrzymujących promiennik. (Opis budowy kiedyś.)


HexaHexakopter z gimbalem z kamerą na światło widzialne oraz kamerą termowizyjną. Relacja raczej nie odzyskania, ale co potrafił ten sprzęt prezentuje film na moim kanale Youtube.


walizkaUniwersalna baza do dalekich lotów FPV, filmowania oraz odtwarzania materiału filmowego. Obsługa anteny śledzącej, diversity, wbudowana uniwersalna ładowarka, wbudowany odbiornik wideo, ekran LG oraz możliwośc sterowania gimbalem poprzez joystick. Zaprojektowana i wykonana od zera, łącznie z napisami w sitodruku.

 

 


27xVertigo 27x – projekt gimbala do dronów. Zaprojektowany od zera, drukowany na wysokiej jakości drukarkach. Projekt, który przerodził się w produkt, a potem w firmę. Doskonały gimbal 27-krotnym z zoomem do kupienia na stronie firmy Vertigo FPV.


36xxVertigo 36X – projekt od zera, 3 osiowego gimbala FullHD z nagrywaniem, wydrukowany w filamencie z wysoką zawartością węgla. Bardzo lekki i sztywny.


3Samolot FPV – czyli samolot bezzałogowy o rozpiętości 1680mm. Moja druga maszyna FPV o zasięgu 6km. Bardzo miło go wspominam. Niestety relacja przepadła gdzieś na forum rc-fpv.pl… 🙁 Film z lotu w 2011 roku TU.


1Samolt FPV o rozpoętości 2.5metra. Wyposażony w autopilota, trzy kamery, w tym dwie HDz możliwością nagrywania. Czas lotu blisko 2 godziny oraz ponad 16km zasięgu. Współpraca z anteną śledząca i z bazą walizkową opisaną wcześniej. Telemetria przekazywana zarówno kanałem audio jak i wizyjnie. Przez telemetrie mam tu na myśli możliwość kontroli każdego systemu modelu, woltaż wszystkich baterii, woltaż i amperaż BEC, RSSI i wiele innych. Do zobaczenia co ten sprzęt potrafi TU. Wyposażony w składany na czas lądowania pan-tilt obsługujący kamery od strony brzucha umożliwiające dokładne oglądanie terenu.(projekt składanego pantilt-a poniżej).


3Składany pantilt, jeden z moich pierwszych projektów po drukarki 3d. Projekt bardzo udany, służy już 3 rok w moim samolocie bezzałogowym. Oferuje 180 stopni obrotu oraz 120 stopni pochyłu. Jeśli, ktoś chciałby coś takiego niech śmiało pisze do mnie. Kiedyś sprzedawałem ich całkiem sporo, powstała nawet instrukcja złożenia :).


crosscross2A tak wygląda moje stanowisko FPV. 12 kanałowy moduł nadawczy na osobnym trójnogu w celu zniwelowania zakłóceń z nadajnika dużej mocy. Antena odbiorcza wizji na 4 metrowym maszcie z głowicą śledzącą. Jak dokładnie działa moja głowica do zobaczenia TU.


 

Komentarze są wyłączone.